Поврзете се со нас

Англија

Сатон со прогноза за завршната табелата во ПЛ: Сити нема да ја одбрани титулата, Њукасл оди во втора лига

Објавено

на

Пред нас се уште многу возбудувања, натпревари во Премиер лигата со оглед на тоа што досега се одиграни само една третина од 38 кола, но иако имаш уште долг пат дел од експертите, аналитичарите, поранешни асови сакаат да говорат и дадет прогнози за тоа кој ќе биде шампион, односно кој ќе го води главниот збор.

Крис Сатон кој со Блекбурн ја освои ПЛ и воедно беше најдобар стелец отиде чекор понатаму и даде свое типување за тоа како ќе изгледа табелата на крајот на натпреварувачкаат 2021/2022. Некогашниот напаѓач на Челси смета дека токму „сините“ ќе бидат прваци, додека пак богатиот Њукасл ќе испадне во Чемпионшип.

Еве како според Крис ќе изгледа табелата по 38. рунда:

1-Челси

2-Манчестер Сити

3-Ливерпул

4-Манчестер Јунајтед

5-Арсенал

6-Вест Хем

7-Тотенхем

8-Лестер

9-Астон Вила

10-Вулверхемптон

11-Брајтон

12-Кристал Палас

13-Саутемптон

14-Вотфорд

15-Евертон

16-Барнли

17-Норич

18-Лидс

19-Бретфорд

20-Њукасл

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни