Поврзете се со нас

Англија

Сатон со прогноза: Дербито на „Енфилд Роуд“ ќе донесе голови на двете страни, Арсенал ќе оствари нова убедлива победа

Објавено

на

Во Премиер лигата се игра 28. коло и тоа од денеска до понеделник, рунда во која еден натпревар се издвојува и тоа е дербито на „Енфилд Роуд“ во кое силите ќе ги одмерат Ливерпул и Манчестер Сити.

Тоа се два од трите тима кои водат жестока битка за пехарот во ова натпреварување и токму затоа оваа пресметка е од искучително значање со оглед на тоа што победа за било која од екипите може многу да донесе во однос на целокупната ситуација, трка за врвот.

Крис Сатон како поранешен англиски репрезентативец и некогашен прв стрелец во ПЛ има можност редовно да дава типиви, прогнози за средбите во најсилниот шампионат на островот, па така е и за оваа рунда во која според него Ливерпул ќе го добие Сити, додека Арсенал ќе има убедлив настап против Брентфорд.

Типови:

Манчестер Јунајтед-Евертон 2-1

Кристал Палас-Лутон 1-1

Борнмут-Шефилд Јунајтед 3-0

Вулверхемптон-Фулам 1-1

Арсенал-Брентфорд 3-0

Астон Вила-Тотенхем 3-2

Вест Хем- Барнли 2-0

Брајтон-Нотингем Форест 4-0

Ливерпул-Манчестер Сити 2-1

Челси-Њукасл 2-1

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни