Поврзете се со нас

Англија

Сатон и Бербатов ја истипуваа новата рунда во ПЛ: Тотенхем ќе го реши градскиот ривал, Јунајтед повторно ќе разочара

Објавено

на

Foto:twitter.com/ManUtd

Крис Сатон и Димитар Бербатов како поранешни премиерлигашки асови, напаѓачи постојано се актуелни со своите типови на средбите во Премиер лигата, па така двајцата ги искажаа своите ставови, прогнози и за 11 рунда во која имаме неколку занимливи битки.

Сатон и Бербатов не веруваат дека Јунајтед ќе може да слави на „Кревин Котиџ“, исто сметаат дека Тотенхем ќе го реши Челси, но имаат различен тип за соочувањето меѓу Њукасл и Арсенал.

Типови на Сатон:   

Фулам-Манчестер Јунајтед 1-1

Брентфорд-Вест Хем 2-0

Барнли-Кристал Палас 1-1

Евертон-Брајтон 2-1

Манчестер Сити-Борнмут 4-0

Шефилд Јунајтед-Вулверхемптон 0-1

Њукасл-Арсенал 0-2

Лутон-Ливерпул 0-3

Нотингем Форест-Астон Вила 0-2

Тотенхем-Челси 2-0

Tипови на Бербатов:

Фулам-Манчестер Јунајтед 1-1

Брентфорд-Вест Хем 1-0

Барнли-Кристал Палас 1-1

Евертон-Брајтон 1-3

Манчестер Сити-Борнмут  3-0

Шефилд Јунајтед-Вулверхемптон 1-0

Њукасл-Арсенал 2-2

Лутон-Ливерпул 0-2

Нотингем Форест-Астон Вила 1-2

Тотенхем-Челси 2-1

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни