Поврзете се со нас

Европски првенства

Сатон ги прогнозираше осминафиналните дуели на ЕП: Фаворитите се сигурни, Австрија ќе ја победи Турција

Објавено

на

Крис Сатон ја продолжи својата прогнозерска рубрика за „Би-Би-Си“, најавувајќи го епилогот на осминафиналните дуели на ЕП во Германија, кои започнуваат од утре.

Поранешниот напаѓач не очекува ниту еден кикс на фаворитите, а смета дека Австрија останува најнезгоден противник и без проблеми ќе ја елиминира Турција.

– Грузија покажа дека е квалитетен тим, но проблем е што Шпанците се претставија во најдобро светло. Шпанија има одличен баланс, стабилна е во одбраната и опасна во нападот. Останувам на прогнозата дека Франција е број еден фаворит на ова ЕП, но во моментов Шпанија е најсилниот тим на првенството, – вели Сатон.

Прогноза на Сатон за осминафиналето.

Швајцарија-Италија 0:1
Германија-Данска 2:0
Англија-Словачка 2:0
Шпанија-Грузија 3:1
Франција-Белгија 1:0
Португалија-Словенија 3:0
Романија-Холандија 1:3
Австрија-Турција 3:1

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни