Поврзете се со нас

Европски првенства

Сатон даде прогноза со точен резултат на полуфиналните средби на ЕП

Објавено

на

Пред нас се дуелите Шпанија-Франција и Англија-Холандија, две средби од кои ќе ги добиеме финалистите на 17. Европско првенство кое се одржува во Германија.

Ова се два натпревари кои денеска и утре се играат во Минхен и Дортмунд од вечерниот термин од 21 часот, битки за кои има огромен интерес.

Се очекува да биде возбудливо, драматично и незвесно како на „Алијанц Арена“ така и на „Сигнал Идуна Парк“, соочувања за кои прогноза даде некогашниот најдобар стрелец во Премиер лигата, Крис Сатон.

Сатон смета дека ќе биде ефикасно, ќе има по три гола на мечевите, а како победници од истите ќе излезат Франција и Англија со идентични резултати од 2-1.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни