Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Сатон: Борусија заслужи да води на полувреме

Објавено

на

Борусија Дортмунд имаше неколку конкретни шанси пред голот на Реал Мадрид, па првото полувреме мина во знакот на поопасниот напад на Германците, кои сепак не дојдоа до предност на „Вембли“.

Финалето на Лигата на шампионите очекувано донесе поголем посед на топката за фаворитот, но Реал немаше ниту еден удар во рамките на голот во 49 одиграни минути.

Крис Сатон во својот коментар на паузата вели дека Реал треба да биде задоволен што нема негатива.

– Борусија беше екипата која доминира, имаше неколку шанси кои не ги искористи.

– Реал понуди многу малку во првиот дел, Дортмунд заслужи да води на полувреме, – рекол Сатон.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни