Поврзете се со нас

Италија

Сари доби бодичек крај аут линијата и си ги бараше очилата на земја (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/IFTVofficial

Лацио го победи Удинезе со минимални 1:0 по дополнителни 30 минути игра на „Олимпико“, натпревар кој на крајот го реши Чиро Имобиле со гол постигнат во 106-та минута.

Фаворитот ЛАцио се пласираше во четвртфиналето на италијанскиот Куп и си обезбеди пресметка со Милан меѓу осумте најдобри, но победата над Удинезе ќе остане посебно во сеќавање и на Маурицио Сари кој доби вистински фудбалски бодичек.

Пусето имаше обид да мине играч на Лацио и тоа се случуваше во близина на аут линијата, но откако беше оттурнат, заврши директно во Сари и двајцата завршија на земја.

Тренерот на Лацио остана без своите очила и мораше да си ги бара на земја, но подоцна му даваше помош на противничкиот фудбалер за да стане од земја.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни