Сантиметри го делеа: Чех за малку ќе го постигнеше најбизарниот голмански автогол (Видео)

cech1

Петр Чех и Арсенал немаа причина за радување по дуелот со Манчестер Сити, а искусниот голман за малку сериозно ќе се посрамотеше уште во првото полувреме.

При ситуација која требаше да биде рутинско додавање на топката, сантиметри го делеа Чех од најбизарниот голмански автогол и голем сеир кај фудбалските фанови.

Facebook Коментари