Поврзете се со нас

Конференциска лига

Санта Клара пресилна за Шкупи и во реваншот

Објавено

на

Фудбалерите на Шкупи претрепеа уште еден пораз во дуелите со Санта Клара во рамките на Конференциската лига на УЕФА.

Минатата седмица португалскиот претставник славеше на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје со 3-0, додека пак вечерва во својот дом обезбеди триумф од 2-0. Домашниот состав сите дилеми околу победникот ги реши во првиот дел кога Карвалјо и Вилануева се запишаа во листата на стрелците во 13 и 39 минута.

Со ова нашиот претставник ја заврши европската приказна за оваа кампања во која успеаа да мине едно коло, косовскиот тим Лапи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни