Поврзете се со нас

Англија

Санчо со емотивна порака и видео се заблагодари за незаборавната сцена на „Олд Трафорд“

Објавено

на

Foto:twitter.com/ManUtd

Џејдон Санчо мина низ најтежок период во кариерата во изминатите три и пол месеци, бидејќи повредата која го мачеше предизвика и психолошки проблеми кај фудбалерот кој побара помош и од специјалисти.

Крилниот фудбалер на Јунајтед го прескокна Светското првенство во Катар, но додека сите очекуваа да биде свеж за рестартот на сезоната, тој доби доволно време од Ерик Тен Хаг за комплетно да се рехабилитира и да си ги среди мислите.

Санчо тренираше одвоено од првиот тим долго време и не беше дел од протоколот на официјалните натпревари, се до средбата против Нотингем Форест во Купот.

Џејдон доби шанса во вториот дел и доби огромна поддршка од трибините на „Олд Трафорд“, а емоциите кои ги доживееја и насмевката на лицето направија да испрати емотивна порака на социјалните мрежи.

– Уау! Само сакам да кажам огромна благодарност до сите за поддршката што ја добив во изминатите неколку седмици, особено до навивачите. Мојот фокус е да дадам се од себе за мојот тим и клубот, многу сум среќен што се враќам на теренот, се гледаме наскоро, – порача Џејдон.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни