Поврзете се со нас

Германија

Санчо претрча 70 метри и продаде дриблинг бравура пред да постигне гол (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/BVB

Џејдон Санчо денеска го постигна првиот гол по направениот кам-бек во Борусија Дортмунд, а начинот на кој го направи тоа потсети на неговите најдобри денови од германското првенство.

Англиското крило претрча 70 метри и сочува сила и за импресивена дриблинг техника, со која успеа да се ослободи од својот чувар и потоа мајсторски да ја спроведе топката во мрежата.

Санчо со „ролинг мајсторија“ го измести чуварот и создаде преднсот која беше пресудна да се најде во стопроцентна шанса, а потоа го измами голманот и биеше во поблискиот агол.

Погодокот на Џејдон донесе преднсот за Борусија од 0:2 на гостувањето кај Вердер Бремен, на кое претходно резултатот го отвори разиграниот Мален.

До крајот, домаќините постигнаа почесен гол, а Борусија го заврши мечот со 10 играчи поради црвениот картон на Сабицер.

Голот на Џејдон погледнете го ТУКА

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни