Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Санчо изведе неверојатен дриблинг, Бакајоко не знаеше каде е топката (Видео)

Објавено

на

https://twitter.com/BVB

Џејдон Санчо одигра фантастично прво полувреме против ПСВ и ги потсети фановите на Борусија Дортмунд на најдобрите денови од првиот престој во редовите на бундеслигашот.

Германскиот тим се бори за четвртфинале во Лигата на шампионите, а Санчо уште во 3. минута го отвори резултатот со убав удар кој значеше погодок за домашниот тим.

Англискиот интернационалец се истакна со уште неколку потези, а она што вреди да се истакне е дриблингот по кој Бакајоко буквално не знаеше што се случува на теренот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни