Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Самодовербата си го прави своето: Разиграниот Гризман изрежира „штикла“ магија во шеснаесетникот (Видео)

Објавено

на

blank

Антоан Гризман значително го подигна нивото на игра во последно време и со тоа му се врати самодовербата, нешто што може да го заклучиме и оваа вечер во која Французинот го постигна својот четврти гол на последните пет меча.

Гризман беше во страшна голгетерска криза од стартот на сезоната, но довербата која ја добива од тренерот Куман сега почна да вродува со плод, па вечерва на крајно аткративен начин го отвори резултатот на мечот во Будимпешта.

Барселона и без Лео Меси имаше водство од 0:3 по само 27 минути игра, а убедливо најубавиот гол во првото полувреме од сите натпревари во Лигата на шампионите го постигна токму Антоан.

Напаѓачот изрежира магична минијатура и со елегантна „штикла“ во шеснеаетникот ја продолжи позитивната голгетерска серија, а воедно и донесе и водство на Барселона.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни