Салихамиџиќ го критикуваше Ројс, па доби одговор од Борусија Дортмунд

Спортскиот директор на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ јавно го нападна Марко Ројс, а не требаше да помине долго време пред да добие одговор од таборот на Борусија Дортмунд. Салихамиџиќ му замери на Ројс што порано ја напуштил репрезентацијата, а неколку дена подоцна играл за својот тим. Ројс не патуваше со репрезентацијата во Исланд поради проблем … Продолжи со читање Салихамиџиќ го критикуваше Ројс, па доби одговор од Борусија Дортмунд