Поврзете се со нас

Лига Европа

Салцбург го закачи Мурињо по ждрепката за ЛЕ (ВИДЕО)

Објавено

на

РБ Салцбург и Рома ќе се соочат во првата нокаут рунда во Лига Европа, а по одржувањето на ждрепката првата реакција стигна од редовите на австрискиот шампион.

Имено луѓето кои се грижат за социјалните мрежи на клубот знаат често да се најде во фокусот на вниманието, па така беше и овојпат каде го истролаа Жозе Мурињо.

-Кога ќе дознаеш дека ќе имаш чест да играш против Салцбург во Лига Европа, -порачаа на Твитер при што во видеото го имаме Мурињо како плаче (емотивна реакција на триумфот на Рома во Конференциската лига).

Салцбург брутално ги истрола Јунајтед, Јувентус и Барса за играњето во Лига Европа, но не го заборави и Мурињо (Видео)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни