Салцбург брутално ги истрола Јунајтед, Јувентус и Барса за играњето во Лига Европа, но не го заборави и Мурињо (Видео)

Манчестер Јунајтед не се избори за првото место во групната фаза во Лигата на Европа и ќе добие потежок ривал во нокаут фазата, а тоа може да биде еден од силните тимови кои доаѓаат од Лигата на шампионите. Третопласираните тимови од елитата продолжуваат во второто по ранг натреварување на УЕФА, а во тој кош се … Продолжи со читање Салцбург брутално ги истрола Јунајтед, Јувентус и Барса за играњето во Лига Европа, но не го заборави и Мурињо (Видео)