Поврзете се со нас

Лига Европа

Салцбург брутално ги истрола Јунајтед, Јувентус и Барса за играњето во Лига Европа, но не го заборави и Мурињо (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/RedBullSalzburg

Манчестер Јунајтед не се избори за првото место во групната фаза во Лигата на Европа и ќе добие потежок ривал во нокаут фазата, а тоа може да биде еден од силните тимови кои доаѓаат од Лигата на шампионите.

Третопласираните тимови од елитата продолжуваат во второто по ранг натреварување на УЕФА, а во тој кош се најдоа и Барселона и Јувентус кои се најголемите разочарувања во групната фаза.

Како третопласиран во својата група, европска пролет ќе има и Салцбург, но токму австрискиот тим реши брутално да ги истрола најголемите тимови со урнебесна објава на тик-ток.

Салцбург преку својот официјален тик-ток профил успеа да ги изнасмее фудбалските фанови, бидејќи си фати сеир на себе, но и на големите Јунајтед, Јувентус и Барселона.

Во видеото во кое оди песната „Сите сме заедно во ова“ се прикажани Роналдо, Погба и Левандовски, но за крај не е заборавен ниту Мурињо кој со својата Рома вчера се намачи против Лудогорец за да се најде во нокаут фазата.

@fcredbullsalzburg

It's gonna be a fun ride 🕺🤝

♬ original sound – Playlist4Ever – Playlist4ever

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни