Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Салах го понижи Урибе, Тиаго испрати „торпедо“ во мрежата на Порто (Видео)

Објавено

на

На Ливерпул му требаше време да го скрши отпорот на секогаш незгодниот Порто, но во второто полувреме успеа да стигне до солидна предност за помалку од дваесет минути.

Најпрвин Тиаго Алкантара собра еден отпадок и испрати вистинско „торпедо“ во голот на Диого Коста, со што Ливерпул стигна до почетно водство во 52. минута.

Во 70. минута, Мохамед Салах успеа да измами неколку противнички фудбалери и го зголеми водството, а голот посебно ќе го памети Урибе кој летна на тревата во обид да блокира, а сега фановите му фаќаат сеир на социјалните мрежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни