Поврзете се со нас

Англија

Салах делеше асистенции, Ливерпул со пресврт до трите бода против „волците“ (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: twitter.com/LFC

Фудбалерите на Ливерпул ја продолжија серијата на добри резултати во Премиер лигата каде попладнево го решија составот на Вулверхемптон со 3-1.

Ова за „црвените“ беше четврти триумф во низа, а до истиот дојдоа со пресврт во второто полувреме. „Волците“ имаа добар старт кој го крунисаа со голот на Хванг во 7 минута.

Немаше други промени до крајот на првиот дел, па на паузата Клоп се реши да направи една промена и го внесе Дијаз на местото на МекАлистер. „Црвените“ се размрдаа и во 55 минута дојдоа до 1-1 преку Гакпо, момент кој им донесе дополнителна енергија, самодоверба во продолжението.

Овој резултат беше активен до самиот финиш кога Робертсон и Буено (автогол) погодија за фаворитот за нови три бода.

Со 13 поени четата на Клоп е на првото место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни