Поврзете се со нас

Англија

Саха сигурен за топ четири распоредот во Премиер лигата: Немам никаков сомнеж околу тоа

Објавено

на

Foto:instagram.com/louissaha

Луис Саха своевремено беше еден од најталентираните и најдобри напаѓачи во Премиер лигата и тоа го однесе на „Олд Трафорд“, но откако стави крај на својата играчка кариера, повремено е доста популарен со своите прогнози за најдобрите тимови во Англија.

Во својата нанјнова колумна за „Бетфред“, Саха дава коментар за топ четири распоредот во Премиер лигата, за кој е цврсто уверен дека ќе остане непроменет после последното дерби кое се одигра на „Емирејтс“.

Арсенал ги презентираше своите шампионски амбиции со победата над Манчестер Јунајтед и практично ги врати „ѓаволите“ во реалноста, која спроед Саха е завршување во топ четири.

– Верувам во следниот редослед. Арсенал, Манчестер Сити, Манчестер Јунајтед и Њукасл. Тоа се четирите тима кои и во овој момент се во топ четири на табелата.

– Немам сомнеж дека табелата ќе изгледа така. Единствено, Јунајтед може да заврши втор, додека Њукасл сигурно го гледам на четвртото место. Кога е титулата во прашање, сметам дека дојде времето за Арсенал. Изгледаат навистина добро и против Јунајтед покажаа карактер. Не гледам како би загубиле многу поени до крајот на сезоната, – вели Саха.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни