Руни објави фотографија и ја потсети јавноста на убавите времиња (Фото)

vejn-runi

Дали ви текнува на времето кога Манчестер Јунајтед беше незапирлив и ,,газеше” се пред него. Е тоа време беше кога играа Вејн Руни пристигна во 2004 година во Манчестер Јунајтед и кога веќе се гледаше дека Јунајтед во наредните години ќе ја игра главната улога во Премиерлигата.

Токму Руни реши да ја потсети јавноста на почетните моменти на тимот кога фудбалерите почнаа да дишат и да играа како ,,едно”. Фудбалерот објави фотографија од 2006 година кога тимот заедно шета низ улиците на Манчестер, а фотографијата се Пол Сколс, Алан Смит,  Рио Фердинанд, Џон О’Ши и Руд ван Нистелрој.

Веднаш се надоврзаа и фановите со слични фотографии, а коментарите одеа дотаму што некои напишале дека изгледаат како ,,гангстери”, a други напишале дека изгледаат како тинејџерскиот бенд ,,Бекстрит бојс”.

Facebook Коментари