Руни го постигна првиот гол за Дерби по враќањето во Англија (Видео)

runi

Вејн Руни од оваа година повторно игра на островот, во Англија и тоа во екипата на Дерби Каунти за која денеска го постигна својот прв гол и тоа на мечот против Лутон Таун во Чемпионшип дивизијата.

Ветеранот со доста среќа со помош на еден противнички играч успеа да ја смести топката во мрежата во 63 минута и на тој начин да го отвори резултатот. Меѓутоа овој погодок не беше доволен за Дерби кој на крајот загуби од фенерџијата со 3-2.

Facebook Коментари