Поврзете се со нас

Европски првенства

Руни го издвои играчот кој би го „избришал“ од англиската репрезентација: Би го земал Грилиш наместо него

Објавено

на

foto:www.facebook.com/dcunited

Англија влегува со големи амбиции на Европското првенство каде цел е највисока, да се освои титулата што дефинитивно не е лесна задача.

Кога е во прашање „гордиот албион“ секогаш има притисок, критики, коментари, анализи, па така е и пред стартот на шампионатот, односно во изминатиов период се коментираше конечниот список на селекторот Герет Саутгејт.

Поради различни причини отпаднаа некои звучни имиња меѓу кои беше и Џек Грилиш. Фудбалерот на Манчестер Сити немаше најдобра сезона, но според легендарниот Вејн Руни тој требало да се најде на списокот од 26 играчи и тоа на местото на Џарод Боувен од Вест Хем.

-Ќе го земав Грилиш. Боувен на десната страна, тие го имаат Сака, Кол Палмер, Фоден би може да игра таму. Јас би го земал Грилиш наместо Боувен, -истакнал Вејн.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни