Поврзете се со нас

АТП

Руне го испровоцира Медведев, па беше исмеван од Русинот (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/BNPPARIBASOPEN

Данил Медведев го победи Холгер Руне за пласман во полуфиналето на Индијан Велс, во меч кој донесе и тензија меѓу двајцата тенисери.

Русинот беше испровоциран од еден поен во кој противникот го удираше топчето директно во него, а потоа не понуди изненадување кон Медведев.

Данил чекаше на мрежата, но не дочека извинување од Данецот, а подоцна ги тегнеше шорцевите нагоре, потсмевајќи се со опремата на својот противник.

На крајот, Медведев победи со 7:5/6:4 и во следната рунда ќе игра против Американецот Пол.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни