Поврзете се со нас

АТП

Рубљов за моментот на лудило: Не можев да се контролирам… (ВИДЕО)

Објавено

на

Андреј Рубљов доживеа пораз и на вториот натпрервар на завршиот АТП турнир во Торино, пораз кој значеше негова елиминација, губеше на шансите за пласман во нокаут фазата.

Русинот беше надигра од шпанскиот тенисер Карлос Алкарас со 2-0 во сетови со 7:5, 6:2. Тој имаше и добри моменти на овој дуел, но и лоши при што знаеше и целосно да се исклучи, па при една ситуација откачи и си зададе неколку удари во коленото по што се раскрвари.

-Не можев да го контролирам бесот. Коленото ми е во ред, ништо страшно, -истакна Андреј.

-Не е лесно кога доаѓаш на турнир и сакаш добро да го завршиш. Понекогаш сте многу разочарани што тоа не се случило. Сега се случи токму тоа и едноставно не можев да се контролирам, -рече Русинот кого сега го очекува дуел со Саша Зверев на кој ќе се обиде да одигра најдобро што знае и умее.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни