Поврзете се со нас

Англија

Роуз распали на Инстаграм: Ме заболе за моралот на нацијата

Објавено

на

Дени Роуз во моментов настапува во редовите на Њукасл, а очигледно е дека повремениот англиски репрезентативец воопшто не е расположен да се врати на терените.

Во пресрет на најавеното рестартирање на Премиер лигата, Роуз својот искрен став го претстави преку видео комуникација на Инстаграм, а воопшто не се обиде да го цензурира својот речник.

– Ова е е..на шега, нема да лажам.

– Владата вели дека враќањето на фудбалот ќе влијае на моралот на нацијата, ме заболе за моралот на нацијата кога животот на луѓето е во опасност.

– За фудбал не треба да се зборува и неговото враќање не треба да е актуелно додека бројките не се намалат. Фудбалот треба да биде последната работа за која ќе решаваме, – напишал Роуз.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни