Поврзете се со нас

Свет

Роналдо за вулгарниот гест: Навикнати сме на тоа во Европа…

Објавено

на

foto:twitter.com/AlNassrFC_EN

Ал Наср го победи Ал Шабаб во мечот од шампионатот на Саудиска Арабија, меч на кој во фокусот на вниманието се најде Кристијано Роналдо кој се „исклучи“ во неколку ситуации по ситните провокации на домашните навивачи.

Токму таа негова акција може да му донесе санкција од два натпревари и дополнителна парична казна, па додека се чека официјална потврда Португалецот даде свое видување за инциндетот.

-Ги почитувам сите клубови. Радоста по ударот изразува сила и победа и не е срамота. Навикнати сме на тоа во Европа, -порача Роналдо.

Нервозниот Роналдо одговори со вулгарен гест на „Меси“ прозивките од трибините (Видео)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни