Поврзете се со нас

Италија

Роналдо спореден со Мајкл Џордан: Никогаш нема да има играч како него

Објавено

на

blank

Кристијано Роналдо долги години е на врвот на светскиот фудбал, играше феноменално во Манчестер Јунајтед, Реал Мадрид и сега е одличен во дресот на Јувентус, плус не треба да се заборават неговите настапи за репрезентацијата на Португалија.

Сето ова прави многумина да му симнат капа, да порачаат дека е играч-машина, ас кој е најдобар на сите времиња. Овој став го дели Мигел Велосо кој својот сонародник го спореди со легендарниот Мајкл Џордан за кого владеее мислење дека е број еден во историјата кога е во прашање кошарката.

-Немам никаков сомнеж дека Роналдо е најдобриот напаѓач на сите времиња, нема никогаш да има друг како него. Тој е како Мајкл Џордан, легенда. Никој нема континуитет како него. Мбапе и Халанд се многу силни и млади, но ако достигнувањето на врвот е многу тешко, уште потешко е таму да се остане, -порача Велосо кој со Кристијано играше заедно во репрезентацијата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни