Поврзете се со нас

Свет

Роналдо со хет-трик ја одбележа победата на Ал Наср (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/AlNassrFC_EN

Кристијано Роналдо со одлично издание ја одбележа вечерашната победа на Ал Наср во првата лига на Саудиска Арабија.

Домаќините беа сигурно против еден од најслабите тимови во шампионатот и славеа со 5-1 во средба во која гостите играа со играч помалку од 36 минута.

Во главна улога беше Роналдо кој во второто полувреме од 65 до 87 минута постигна три гола и со тоа дојде до 64. хет-трик во кариерата.

Португалецот со 26 погодоци е прв стрелец во шампионатот, поточно има четири повеќе од Митровиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни