Поврзете се со нас

Свет

Роналдо со еден коментар собори рекорд на Инстаграм (Фото)

Објавено

на

foto:twitter.com/AlNassrFC_EN

Потписот на Килијан Мбапе за Реал Мадрид веројатно ќе биде и најзвучен трансфер во летниот преоден рок, а објавувањето на информацијата од страна на фудбалерот предизвика неверојатни реакции на социјалните мрежи.

Постот со кој Мбапе го потврди „остварувањето на својот сон“ веќе има 23,5 милиони лајкови, а интересно преку објавата на Мбапе до рекорд стигна и Кристијано Роналдо.

Португалецот реагираше на информацијата и го поздрави потегот на Мбапе, а неговиот коментар досега има собрано 5,23 милиони лајкови, што е нов рекорд на Инстаграм.

Бројката сигурно ќе расте, а Роналдо го собори рекордот кој досега беше сопственост на познат инфлуенсер и е поврзан со видео играта ГТА6.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylian Mbappé (@k.mbappe)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни