Поврзете се со нас

Италија

Роналдо се сонча во одбрано друштво: Вие бирајте ја глетката (Фото)

Објавено

на

blank

Фудбалерите на Јувентус не можат комплетно да размислуваат на одморот кој го заслужија по новата освоена титула во Серија А, бидејќи веднаш по завршувањето на сезоната, ќе мораат мислите да ги насочат кон реванш дуелот со Лион во Лигата на шампионите.

За разлика од другите колеги кои веќе беа на неколкудневен одмор, ѕвездите на Јувентус нема да си го овозможат тоа задоволство, но Роналдо секое слободно време го користи за да ужива во морето во Италија, но и во својот дом во Торино.

Роналдо денеска позираше со своето персонализирано Бугати Чирон на кое ги има неговите иницијали и притоа испрати комична порака.

– Вие ја избирате глетката, – порача Роналдо кој се сонча во друштво на својата „скапа играчка“, а во позадина се гледа и неговиот Мерцедес.

View this post on Instagram

You choose the view 😉😅

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни