Поврзете се со нас

Свет

Роналдо се реши на невообичаен потег и доби комплименти од фановите (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/AlNassrFC_EN

Кристијано Роналдо постигна еден гол на вчерашниот дуел меѓу Ал Наср и Абха, а собра комплименти и за уште еден потег на оваа средба.

Ал Наср правеше пресврт за да дојде до победата, а го најави Португалецот со атрактивен погодок од слободен удар.

Малку подоцна, неговиот тим доби пенал, а наместо вообичаеното сценарио, се случи ситуација која му донесе многу комплименти на Роналдо.

Португалецот направи нешто што ретко му се случува, односно инсистирал пеналот да го изведе напаѓачот Талиска.

– Роналдо инсистираше јас да шутирам. Ми рече дека сум пропуштил многу натпревари и треба повторно да постигнувам голови, – изјавил Талиска, кој реализираше за 2:1 и се врати во битката за најдобар стрелец во првенството.

Роналдо испрати проектил од слободен удар и го најави пресвртот на Ал Наср (Видео)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни