Роналдо се пофали со двете мајстории на Кристијано Јуниор (Видео)

kiki-osmeh

По скромниот старт на отворањето на сезоната во Серија А, Кристијано Роналдо полека влезе во голгетерски ритам и се аклиматизираше во новата средина, но исто така, големата португалска ѕвезда сака да го истакна и талентот со кој располага неговиот син.

Кристијано Јуниор исто така направи трансфер од младинскта школа на Реал во онаа на Јувентус, а сега неговиот татко ги искористи социјалните мрежи за да ни долови какви две мајстории извел младиот Роналдо на последниот меч со своите врсници.

View this post on Instagram

😍

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Facebook Коментари