Поврзете се со нас

Лига Европа

Роналдо прокоцка зицер, не можеше да поверува по промашувањето (Видео)

Објавено

на

foto: https://twitter.com/talkSPORT

Манчестер Јунајтед оствари победа на гостувањето кај Омонија во Лига Европа, а во првите единаесет се врати Кристијано Роналдо.

Португалецот очекувано беше мотивиран да одигра добар натпревар и да му помогне на Јунајтед да стигне до очекуваниот триумф, но не успеа да се запише во листата на стрелци.

Покрај тоа, Роналдо не реализираше и една голема шанса, а со неговата реакција само потврди дека и сам не може да поверува како не искористи таков зицер.

Стрелци на головите за Јунајтед беа Рашфорд (2) и Марсијал.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни