Поврзете се со нас

Европски првенства

Роналдо постави рекорд, но доби и многу критики за реакцијата по победничкиот гол на Португалија (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/selecaoportugal

Кристијано Роналдо не можеше да го совлада чешкиот голман Штанек во текот на мечот, но дочека на големо да се радува во судиското продолжение, пред се поради „џокерот“ кој никој не го очекуваше.

Младиот Франсиско Консеисао влезе во 90-та минута и 120 секунди подоцна го постигна голот за победа против Чесите, но за време на еуфоричните моменти, камерите уловија и еден непристоен потег на португалскиот капитен.

Роналдо беше фрустриран во добар дел од мечот од чешкиот дефанзивен бедем и фактот што Португалците се мачеа да го пробијат истиот, а кога дефинитивно се случи тоа со погодокот за 2:1, капитенот славел во лице на чешкиот голман.

Штанек морал да гледа како Роналдо се радува пред него по погодокот на синот на Серхио Консеисао, па видеото брзо стана и вирален хит на социјалните мрежи.

Роналдо на вчерашниот меч постави историја и стана првиот играч кој настапил на шест Европски првенства, но поради потегот во завршницата, покрај пофалбитее, добива и доста критики од фудбалските фанови.

Видеото погледнете го ТУКА

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни