Поврзете се со нас

Свет

Роналдо плачеше, Нејмар се забавуваше на трибините (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: x.com/neymarjr

Тимот на Ал Хилал избори победа над Ал Наср во финалето на Кралскиот Куп во Саудиска Арабија и тоа по една драма која беше решена со удари од 11 метри.

Овој резултат донесе различни реакции кај двете страни, но особено се истакна онаа на Кристијано Роналдо кој не можеше да се собере по неуспехот, се расплака на теренот и долго време не можеше да си дојде при себе.

Ал Наср остана без уште еден трофеј во Саудиска Арабија, Роналдо се „уби“ од плачење (ВИДЕО)

На другата страна пак беше Нејмар или поточно на трибините каде одлично се забавуваше, смееше кога навивачите на Ал Хилал го провоцираа Португалецот.

Тие извикуваа „Меси, Меси.., а Бразилецот уживаше и снимаше со телефонот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни