Поврзете се со нас

Свет

Роналдо остана без борба за титула, па доби први големи провокации во Саудиска Арабија (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/AlNassrFC_EN

Кристијано Роналдо имаше можност да се бори за титула на третиот меч како член на Ал Наср, но до тоа сепак нема да дојде откако неговиот тим загуби во полуфиналето на Суперкупот од екипата на Ал Итихад.

Португалецот го одигра својот втор официјален натпревар за новиот клуб и не успеа да се запише во листата на стрелците, но по поразот од 3:1, ги дочека и првите провокации во Саудиска Арабија.

Трендот од Европа се префрли и во Саудиска Арабија, бидејќи по крајот на натпреварот, противничките навивачи на Ал Итихад го скандирале името на неговиот голем фудбалски ривал.

– Меси, Меси, Меси, – извикувале од трибините противничките фанови, додека Роналдо се упатувал кон тунелот на стадионот во Ријад.

Наместо финале и борба за прв трофеј во новата средина, трет меч на Роналдо ќе биде оној против Ал Фатех на 3-ти февруари во домашното првенство.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни