Поврзете се со нас

Свет

Роналдо одработи необичен предизвик: Идеални 11 од 11 различни земји (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/FIFAWorldCup

Роналдо Назарио доби необичен предзивик да состави идеални 11 од фудбалери кои доаѓаат од различни земји, а со оглед на тоа што немаше многу време за размислување, го постави Лука Модриќ на неприродна позиција.

Легендарниот бразилски феномен имаше можност да бира по едно име од секоја држава која му беше издвоена во предизвикот, па за разлика од обично, сега во стартниот тим најде место и за Кристијано Роналдо.

Португалецот беше прв избор на „Феномено“, кој во нападот уште им даде предност на Меси како претставник на Аргентина и Пеле како член од неговиот матичен Бразил.

Во формацијата 4-3-3, во средниот ред се најдоа Иниеста, Бекам и Де Брујне, додека во одбраната ги избра Лугано, Блан, Бекенбауер и Модриќ.

Поради недоволен избор, Роналдо го смести Лука на левата бековска позиција, а за голман го избра Џиџи Буфон.

@10starballer Ronaldo chooses his classic XI from the countries given , rate his team from 1-10? Who would u change? #messi #ronaldo #nizario #legend #football #fyp #footballtiktok #foryou #foryoupage ♬ original sound – Karaaa.77

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни