Поврзете се со нас

Италија

Роналдо незадоволен од судењето имал необично барање од главниот судија на натпреварот со Верона

Објавено

на

blank

Кристијано Роналдо на вечрашниот натпревар против Верона повторно беше единствениот играч на Јувентус кој го најде патот до мрежата на противничкиот тим.

Сепак, на крајот се покажа дека голот на Португалецот нема да донесе три бода затоа што домашниот тим го израмни резултатот, па конечниот резултат на крајот беше 1:1.

Камерите и новинарите кои го следеа овој натпревар директно од теренот забележаа  еден необичен момент во кој главни актери биле Кристијано Роналдо и главниот судија, Фабио Мареска.

Имено фудбалерот на Јувентус побарал од судијата да остави поостра игра и да не го прекинува натпреварот толку често.

– Пушти да се игра повеќе, немој да свириш на секое, -му порачал Роналдо на Марсека, а конверзацијата ја слушнале Дилета Леота и Федерико Балзарети кои во улога на коментатори на овој натпревар биле покрај теренот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни