Поврзете се со нас

Европски првенства

Роналдо му ја сокри топката на турски репрезентативец и го седна на тревникот (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: x.com/brfootball

Кристијано Роналдо имаше добар натпревар против Турција во кој одново не се запиша во листата на стрелците, но забележа асистенција при погодокот на Бруно Фернандеш со кој беше поставен конечниот резултат во Дортмунд (3-0).

Со ова Роналдо стана и најдобриот асистетент во историјата на европските шампионати што е уште еден значаен рекорд за ветаранот кој на „Сигнал Идуна Парк“ изведе и една мајсторија, дриблинг со кој потсети на старите времиња.

Негова жртва беше 10 години помладиот Бардакџи на кого Кристијано му ја сокри топката и го седна на тревникот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни