Поврзете се со нас

Италија

Роналдо мета на потсмев на социјалните мрежи по неговата објава со новата фризура (Фото)

Објавено

на

blank

Кристијано Роналдо стана предмет на потсмев од фудбалските вљубеници откако на социјалните мрежи објави фотографија со новата фризура.

Португалецот има нов имиџ и истиот го покажа фотографирајќи се заедно со неговиот соиграч од Јувентус, Хуан Квадрадо.

– Што мислите за мојот изглед каков што има и братот Панита, -напиша Роналдо под фотографијата која веднаш стана интернет сензација.

Фановите со шеговити коментари ја проследија фотографијата и новата фризура на Роналдо за која мора да се признае дека не изгледа баш и најдобро.

Кристијано често знаел да импровизира со својата коса, но се чини дека сега го достигна врвот и сосема очекувано е мета на шеговити коментари.

 

View this post on Instagram

 

What do you think about my look like my brother Panita ?! 🤔🤪

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни