Поврзете се со нас

Свет

Роналдо ја одработуваше казната, навивачите не го заборавија и го доведоа до солзи (ВИДЕО)

Објавено

на

Foto:twitter.com/AlNassrFC_EN

Кристијано Роналдо не можеше да му помогне на Ал Наср на дуелот против Ал Хазем во првата лига на Саудиска Арабија, дуел на кој фаворитит направи голем кикс и освои само бод (4-4).

Португалецот беше казнет поради неморалниот и вулгарен гест на натпреварот со Ал Шабаб, па од трибините мораше да ја следи денешната пресметка, но домашните навивачи не го заборавија и во седмата минута почнаа да го скандираат неговото име.

Нервозниот Роналдо одговори со вулгарен гест на „Меси“ прозивките од трибините (Видео)

Овој потег дефинитивно донесе емоции кај ветеранот кој за малку ќе заплакаше во таа ситуација.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни