Поврзете се со нас

Свет

Роналдо ја израдува својата мајка со луксузен подарок од 100 илјади евра (Фото)

Објавено

на

Долорес Авеиро пред два месеци имаше мозочен удар и со многу среќа доби уште една животна битка, а со оглед на тоа што Кристијано Роналдо како грижлив син веднаш замина во Португалија да биде покрај неа, сега одлучи да го одбележи португалскиот „ден на мајката“ на посебен начин.

60 дена по немилиот настан, Роналдо и поради Мерцедес ГЛЦ Купе во парична вредност од 100 илјади евра, а со луксузниот подарок се пофали самата Долорес која откри дека добила голем број подароци од сите свои деца. Токму Кристијано беше првиот кој даде коментар под фотографијата, што е јасен сигнал дека со големо задоволство ја израдувал својата мајка која мина низ тешки моменти во последно време.

 

View this post on Instagram

 

Obrigada aos meus filhos pelos presentes que hoje recebi. Feliz dia para todas as mães ❤️🌷

A post shared by Maria Dolores (@doloresaveiroofficial) on

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни