Поврзете се со нас

Свет

Роналдо го пречека новиот соиграч Брозовиќ (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/AlNassrFC_EN

Кристијано Роналдо не успеа да му донесе трофеј на Ал Наср во првата сезона во која настапуваше за оваа екипа, но ќе има многу поголеми амбиции со новите засилувања кои ќе пристигнат летово.

Едно веќе пристигна од Италија, а се работи за Марсело Брозовиќ, кој веќе им се приклучи на новите соиграчи и доби срдечен пречек и од самиот Роналдо.

Насмеаниот Португалец знае дека добива квалитетен соиграч во средниот ред и фудбалер кој може да придонесе за подобри резултати, нешто што Брозовиќ го потврди и на последните натпревари од претходната сезона, односно Лигата на нации.

Ал Наср се подготвува за новата сезона со тренинг камп во Португалија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни