Поврзете се со нас

Свет

Роналдо дрско му одговори на сонародникот кој вели дека бил подобар од него: Кој е овој тип? (Фото)

Објавено

на

Foto:twitter.com/selecaoportugal

Фабио Паим е поранешен португалски фудбалер и екс соиграч на Криситјано Роналдо од младинските денови, а изминативе неколку дена стана посебно популарен поради интервјуто кое го одработи.

Некогашниот талент на Спортинг Лисабон во споменатото интервју порача дека тој бил поголем талент од Роналдо и има предиспозиции да стигне многу подалеку од актуелниот капитен на репрезентацијата, но недоволното залагање и погрешниот пристап направила да има многу поскромна кариера.

– Ако продолжев да работам како што требаше и ако имав половина од главата која ја има Роналдо, ќе бевме јас, Роналдо и Меси. Немаше да бидат само Роналдо и Меси, ќе бевме јас, Роналдо и Меси. Ќе бев дел од нивната битка и ќе му одземев една „Златна топка“ на Роналдо, – изјави Паим.

35-годишниот Португалец во својата кариера беше на проба во Челси и не успеа да се наметне во лондонскиот клуб, а кариерата ја заврши во 2019-та година настапувајќи во пониските лиги во својата земја.

Неговото интервју стана доста актуелно и интересно допре и до Кристијано Роналдо, кој испорача доста дрзок коментар преку социјалните мрежи:

– Што по ѓаволите…… Кој е овој тип?, – запраша Роналдо.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни