Поврзете се со нас

Европски првенства

Роналдо добиваше третман од два масери, Линекер стана вирален хит со коментарот во живо на „Би-Би-Си“ (Видео)

Објавено

на

foto:x.com/selecaoportugal

Гери Линекер најчесто е домаќин на натпреварите кои ги пренесува „Би-Би-Си“, а како стручен аналитичар и коментатор, сега стана вирален поради коментарот за Кристијано Роналдо.

Долгата исцрпувачка борба меѓу Португалија и Франција го однесе натпреварот во продолженија, дел од мечот во кој Роналдо добиваше третман од двајца масери.

Португалскиот капитен се обидуваше да ги освежи своите мускули и побара помош за време на паузата, а додека на „Би-Би-Си“ се пренесувало ова, Фердинанд и Линекер развиле несекојдневна конверација.

Фердинанд: Тој има двајца масери за своите две нозе… Што сее случува тука, по еден масер за секоја нога……

Линекер: Фала му на бога нема тројца масери……..

Оваа порака на Гери може навистина различно да се толкува, но многумина препознаа вулгарен дел во изреката на Линекер и затоа неговиот коментар е најкоментиран на сооцијалните мрежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни