Поврзете се со нас

Свет

Роналдо доби засилување: Португалецот ќе го води Ал Наср

Објавено

на

foto: https://twitter.com/AlNassrFC

Тимот на Ал Наср доби големо светско внимание откако Кристијано Роналдо потпиша за нив и со тоа на некој начин повлече нога голем број на познати фудбалски имиња да се преселат во Саудиска Арабија.

Меѓутоа овој состав не успеа да триумфира во националниот шампионат, отпуштен беше Руди Гарсија (сега ќе го води Наполи), поточно клубот беше во потрага по нов тренер кој го пронајде во Бразил.

Нов предводник на овој состав ќе биде 61 годишниот Португалец, Луис Кастро кој има фантастични резултати со Ботафого во оваа сезона.

Ботафого е убеливо прв на прволигашката табела во Бразил, добро напредува и во Копа Судамерикана и заминувањето на Кастро дефинитивно ќе биде удар. Меѓутоа богатата понуда и проектот во Саудиска Арабија беше предобар за искусниот стратег да го одбие.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни