Поврзете се со нас

Свет

Роналдо доби изненадување од соиграчите по враќањето во Ал Наср (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/AlNassrFC_EN

Кристијано Роналдо одигра два квалитетни натпревари за неговата Португалија во квалификациите за Европското првенстви, средби против Словачка и Босна и Херцеговина на кои успеа да постигне четири гола.

Со ова напаѓачот само продолжува да ја надополнува својата голгетерска сметка во националниот тим, но воедно дојде и до 40 гол во оваа календарска година, поточно стана првиот играч со ваков учинок пред играчи како Халанд, Мбапе…

Ова беше доволно за неговите соиграчи, клубот да го изненадат по неговото враќање, па Роналдо доби специјална торта на која пишуваше 203 репрезентативни натпревари, 127 голови и 40 погодоци во 2023 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни