Поврзете се со нас

Англија

Ромеро за прославата во лице на Мбапе: Тоа а убава фотографија

Објавено

на

Кристијан Ромеро се навратил на случувањата на СП во Катар и го коментирал моментот во кој прославува погодок на провокативен начин и тоа на сметка на Килијан Мбапе.

Дефанзивецот на Тотенхем не само што не смета дека има потреба да му се извини на Французинот, туку е и голем фан на фотографијата од таа секвенца на теренот.

Моментот се случи откако Аргентина поведе со 3:2 во продолжението на финалето на СП во Катар.

– Фотографијата е навистина убава.

– Ние секогаш сме лошите момци во „филмот“, но Мбапе му кажа навистина лоши зборови на Енцо (Фернандез).

– Тогаш Лео (Меси) го постигна голот и реакцијата дојде спонтано, – изјавил Ромеро за аргентински „TYC“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни