Поврзете се со нас

Италија

Рома соопшти позитивна вест за состојбата на Н’Дика (ФОТО)

Објавено

на

foto:twitter.com/ASRomaEN

Дефанзивецот, Еван Ндика имаше здравствен проблем за време на дуелот со Удинезе во Серија А, меч во кој се пожали на болки во градите и легна на теренот.

Фудбалер на Рома се пожали на болки во градите, мечот во Фриули заврши предвреме (ВИДЕО)

Веднаш му беше укажана лекарска помош и веднаш потоа со помош на носилка беше изнесен и потоа пренесен во болница. Натпреварот не се доигра по овие случувања, но она што е позитивно е дека Еван е надвор од животна опасност иако некое време ќе мора да остане во болница на дополнителни испитувања.

-Тимот го посети Ндика во болница. Еван се чувствува подобро и е расположен. Тој ќе остане во болница на дополнителни испитуавња. Форца Еван, -порачаа од Рома преку социјалните мрежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни